Modelin Mobilya, sanat yolculuğuna 1998 yılında İstanbul'da başlamış; çalışanların çabaları, tedarikçilerinin desteği ve müşterilerinin memnuniyeti sayesinde sektörün önde gelen kuruluşlarından biri haline gelmiştir. 

2007 yılında Hatay'da entegre sisteme geçerek yatırımını Hatay'da tesisleşmeye ayırmıştır. 18.000 m2'lik tesisi ile; ileri teknolojik makineler ve güncel yenilikçi sistemleri kullanarak yatak odaları, yemek odaları, oturma grupları, genç odaları ve çeşitli mobilya dekorasyon ürünleri ile iç ve dış pazarlarda önemli bir yere sahiptir. Yurtiçi ve yurt dışında ev mobilyaları haricinde; Konut, yurt, otel ve karma projelerde dekorasyon ve tefrişat hizmetleri sunan Modelin Mobilya, uzmanlık ve ekipman gerektiren büyük projeleri başarı ile gerçekleştirmektedir.

Orta Doğu'dan Güney Asya'ya,Afrika’ya Türki Cumhuriyetler’den Avrupa ülkelerine uzanan müşteri portföyü ile dünya mobilya pazarındaki başarılı ve istikrarlı büyümesini sürdürmektedir. Bu noktayı işindeki titizliğine ve sektördeki yeniliklere açık olmasına borçludur.